To je Keln! Nema predaje dok postoji šansa

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.04.18. | 19:55

Makar samo još teorijska, ali svaka čast Jarčevima za remi sa Šalkeom - 2:2 (1:2)

Kelnu se izgleda ne ide iz društva najboljih ovog proleća bez obzira što to deluje neizbežno. Poslednjeplasirani tim na tabeli Bundeslige odbio je danas da kapitulira u okršaju sa drugoplasiranim Šalkeom kojem je otkinuo bod zahvaljujući sjajnom golu Marsela Risea u 83. minutu - 2:2 (1:2).

Delovalo je da gosti iz Gelzenkirhena klize ka pobedi, trijumfu koji bi im bio melem na ranu izazvanu golom Luke Jovića u polufinalu Kupa Nemačke, ali plavokosi ofanzivac nije tako mislio. Majstorski je raspalio po lopti iz slobodnog udarca prevario Gorecku i golmana Fermana i razgalio prepuni stadion.

Ako Jarčevi treba već da umru, onda će umreti sa stilom.

Šalke je bio bolji u prvom poluvremenu kada je preko Emboloa i Konopljanke za samo dvadesetak minuta stigao do laganih 2:0. Međutim, Leonardo Bitenkur uspeo je koji trenutak kasnije da umakne odbrani i posle greške Ocipke smanji na 1:2. Taj gol vratio je Keln u igru, a nemoć gostiju da iskoriste nadmoć koju su imali tokom većeg dela meča, skupo ih je na kraju stajala.

Umesto da u nastavku posle sjajnih kontri postignu još nekoliko golova i obezbede tri boda, samim tim i četiri boda razlike u odnosu na Dortmund na poziciji broj dva, puleni Domenika Tedeska su sve prosuli i pokazali da još nisu sazreli kao ozbiljan tim. Jer, ozbiljan tim gazi svakog bez trunke milosti.

Kelnu svaka čast za trud i sve što je uradio danas. Ako već treba da ispadnu, ovo je način na koji im niko od vernih navijača neće zameriti. Ostala im je samo još teorija, osam bodova tri kola pre kraja - deluje nemoguće.

NEMAČKA 1 - 31. kolo

Menhengladbah - Volfzburg 3:0 (3:0)