Igor Šalimov, strateg Urala, (FOTO: AFP)

Ural pobegao iz opasne zone, sada je vruć krompir u rukama Rubina

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.05.22. | 17:56

Direktan duel konkurenata u borbi za opstanak doneo domaćinu dragocena tri boda (3:0)

Fudbaleri Urala pobedom nad Rubinom (3:0) pretekli su današnjeg rivala, ali i iskoristili poraz Himkija od Rostova te su kolo pre kraja sezone pobegli iz opasne zone i upravo timu iz Kazanja prepustili poziciju koja vodi u baraž za opstanak.

Domaćin je do vođstva stigao u 23. minutu golom Erika Bicfalvija, na asistenciju Olega Šatova. Upravo Šatov je u 57. minutu zatresao mrežu Rubina i tako nagovesto pobedu koju je definitivno potpisao Bicfalvi pogotkom za 3:0 u 71. minutu.

Sedmim trijumfom u sezoni Ural je stigao do 30 bodova i uz korak pednosti u odnosu na prve pratioce dočekuje poslednje kolo. Na narednom koraku, u poslednjoj utakmici u sezoni, domaćin će odmeriti snage sa Arsenalom iz Tule koji je već spakovao kofere za niži rang, te se očekuje da će se Ural naći pred ne tako teškim zadatkom.

Sa druge strene, Rubin će dočekati Ufu, a novi poraz mogao bi da tim iz Kazanja pošalje direktno u niži rang.

Duel 29. kola danas su odigrali Spartak i Zenit, međutim derbi u Moskvi ostao je u drugom planu usled činjenice da su gosti uveliko osigurali titulu. Uprkos izostanku rezultatskog značaja motivisani rivali nisu skrivali želju da stignu do celog plena, a gol Soboleva probudio je nadu domaćina da bi Spartak mogao da dođe do celog plena posle devet uzastopnih utakmica bez pobede proiv Zenita. Ipak šampion rusije poraz je izbegao u sudijskoj nadoknadi zahvaljujući Mostovoju.

RUSIJA 1 – 29. (PRETPOSLEDNJE) KOLO

Soči – Nižnji Novgorod 0:0

Ufa - Arsenal Tula 2:1 (1:1)