""

A sad derbi za prvo mesto na Istoku! Boston se zagrejao razbijanjem Niksa…

Vreme čitanja: 1min | ned. 02.04.17. | 22:24

Seltiksi spremni za okršaj protiv najvećeg konkurenta

Boston ostaje na čelu Istoka! Seltiksi su odradili domaći zadatak, pregazili su Njujork Nikse 110:94 i zadržali su lidersku poziciju u svojoj konferenciji. Imaju dve pobede više od Klivlenda. Ali i dva meča više… Kavalirsi večeras imaju meč protiv Indijane, onda sledi zicer protiv Orlanda, a potom i veliki derbi u Bostonu 6. aprila. Tada će sve biti rešeno o poziciji broj jedan na Istoku pred plej-of.

Ajzea Tomas je od starta upalio motore i vodio Kelte do vođstva od čak 15 razlike u prvoj četvrtini. Pred kraj poluvremena je već bilo plud 19 za Boston. Održavali su tu prednost u trećem kvartalu, a onda su u poslednjoj deonici stegli odbrani i prešli barijeru od 20 razlike. Podsetimo, Niksi su igrali bez povređenih Rouza, Entonija i suspendovanog Noe, pa se jači otpor nije ni očekivao.

Ajzea Tomas je dao 19 poena za 24 minuta, trener je uspeo i da ga odmori. Braun je ubacio 16, Horford i Smart po 14 poena. Kod Niksa je najefikasniji bio Li sa 16 poena, dok je Porzingis ubacio 14.

Njujork - Boston 94:110