"Ajaks"

Ajaks dobio Fejenord: Golčina Van Rajna i tačka! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 16:28

PSV pobedio Kambur sa 4:0 i zadržao čelnu poziciju

AjaksU derbiju 6. kola Eredivizije, Ajaks je kao gost savladao Fejenord sa 1:0, a pobednički gol postigao je Rikardo van Rajn već u 4. minutu meča i to iz slobodnog udarca sa preko 25 metara. Roterdamskom klubu ništa nije polazilo za nogom. Imali su čak osam pokušaja na gol gostiju samo u prvom poluvremenu, međutim, nijedan nije išao u okvir gola. Kopljanici su tako minimalnim trijumfom i zahvaljujući porazima Kambura i Cvolea skočili na drugu poziciju na tabeli odmah iza lidera PSV.

Klub iz Ajndhovena  potukao je do nogu Kambur sa 4:0. Goleadu je otvorio Luk de Jong u 21. minutu, što je njegov četvrti pogodak na isto toliko mečeva u svim takmičenjima, a nastavio je Vilems u 37, Bruma u 78, a zatvorio Maher u 80. minutu.

Tvente je sa lakoćom pregazio fenjeraša Herakles sa 4:1. Ekipa iz Enšedea je imala osam pokušaja, od toga četiri su išla u okvir, odnosno završila u pravu metu. Goleadu je otvorio domaćin i to preko Veghorsta u 16, a nastavili gosti preko dvostrukog strelca Kastanjona, potom Cijeka, a zatvorio Mohtara u 74. minutu. Dve asistencije upisao je Mokotjo, što se dogodilo prvi put u Erediviziji posle Dušana Tadića u aprilu ove godine.