Ako Frajburg ispadne iz Bundeslige, znaće zbog čega se to desilo

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.12.14. | 19:45

Frajburg bio na pragu pobede nad Hanoverom, ali je ostao bez dva već viđena boda. Sledi pauza od mesec i deset dana

Slavlje igrača Hanovera

Bundesligaši odlaze u zimski san. Remijem Frajburga i Hanovera (2:2), stavljena je tačka na Bundesligu za ovu godinu, a sezona se nastavlja tek 30. januara naredne godine.

Ima i neke simbolike što je zavesa na ovu godinu u nemačkom šampionatu stavljena u poslednjim sekundima meča. Hanover je u 93. minutu meča u Frajburgu uspeo da iščupa bod golom Hoselua. Ima Frajburg za čim da žali jer je na svom terenu vodio 2:0 do 83. minuta, imao je tri boda u džepu, a na kraju je morao da se zadovolji bodom. I to je zapravo njihova priča od početka sezone...

Ako Frajburg ispadne iz lige, razlog će biti taj što je primao golove u finišu utakmica. Na pet mečeva je obaj tim primao golove u poslednjih deset minuta koji su ga koštali bodova. Da nije bilo tih malera, Frajburg bi danas imao čak 10 bodova više i bio bi u igri za plasman u Evropu. Ovako se nalazi na dnu tabele sa istim brojem bodova kao Borusija iz Dortmunda.

Frajburg je posle lepih akcija i rutinskih egzekucija Franca i Kemfa vodio 2:0. A, onda je Bitenkur u 83. minutu smanjio na 1:2, da bi Hanoverov „anđeo čuvar“ ove sezone pogodio za 2:2 u poslednjim sekundima meča. Španac Hoselu je bio strelac izjednačujućeg gola, što mu je bila peta uzastopna utakmica na kojoj se upisao u listu strelaca.