"Slavlje Tijaga"

Atletiko dva puta… Posle prekida naravno (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.10.14. | 13:48

Tijago glavom načeo Espanjol, da bi posle prekida u 71. minutu Matijas Suareaz dokrajčio goste u ulepša veliki jubilej Gabija

Slavlje TijagaIgra mačke i miše na Visente Kalderonu. U osmom kolu Primere Atletiko je lako izašao na kraj sa Espanjolom, koji može da bude zadovoljan što je poslednji zvižduk sudije dočekao sa “samo” dve lopte u mreži – 2:0.

Pitanje se pobednika nije postavljalo iako su gosti iz Barselone dugo odolevali. Međutim, što su oni više držali rezultat 0:0 to je Atletiko više napadao. Statistika sa kraja utakmice najbolje oslikava dominaciju madridskih crveno-belih – 20 šuteva domaćina i samo sedam Espanjola (9/1 onih koji su išli u okvir gola). I još jedan vrlo bitan podatak. Barem kada igra Atletiko – 11 kornera za domaće i nijedan za goste. A svi znamo koliko su Jorgandžije opasne posle prekida.

Prvi gol je tako pao posle ispucanog ubacivanja iz kornera. Lopta se odbila samo do Gabija, a kapiten Atletika je svoj 300. meč u Primeri  - debitovao je 7. februara 2004. na Mestalji – proslavio fantastičnim centaršutem ka Tijagu. Kao i u pobedi nad Realom u trećem kolu Brazilac je neodbranjivo tukao.

Deveti ligaški gol koji je Atletiko ove sezone postigao glavom.

Nadmoć Atletika u skoku došla je do izražaja i  u 72. minutu kada je Matijas Suarez krunisao "glavomet" saigrača posle – pogađate – još jednog kornera.

Pobeda je mogla da bude i ubedljivija. Mario Mandžukić je bio oči u oči sa golmanom Espanjola Kikom Kasiljom, nije uspeo, Antoan Grizman je uzdrmao stativu.... Ali, neće se mnogo sekirati zbog tih promašaja na Kalderonu. Stadionu na kojem Atletiko nije poražen na poslednje 24 ligaške utakmice. Dužu seriju imali su Madriđani samo u periodu od 1989. do 1991. godine kada su odolevali punih 30 mečeva.