""
""

Betis gospodar Andaluzije, Malaga potpuno razbijena! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.13. | 22:47

Furiozna igra zeleno-belih u prvom poluvremenu potpuno ugušila igru Inćuna, koji nisu ličili na sebe u ovom meču - 3:0

Igračima Betisa bilo je dovoljno jedno poluvreme furiozne igre kako bi razbio uspavanu Malagu, koja definitivno nije ličila na sebe u ovom susretu – 3:0.

Zeleno-belim Andalužanima bilo je potrebno svega minut kako bi poveli, a strelac prvog gola bio je Horhe Molina, posle lepog centaršuta Benjata sa leve strane.

Drugi pogodak na susretu postigao je Pedro Mario dobrim udarcem glavom u 28. minutu, na sličan način kao njegov saigrač nešto ranije, takođe posle odlične asistencije Benjata iz kornera sa leve strane.

Pred sam kraj prvog poluvremena Dorlan Pabon iskoristio je lošu reakciju odbrane gostiju, lepo se snašao i još jednom savladao golmana Kabaljera.

Igrači Malage nisu uspeli ozbiljnije da priprete kako u prvom, tako ni u drugom delu igre, što govori podatak da su uputili svega četiri šuta za 90 minuta, dva u okvir gola! Dodatnu so na ranu stavio je Injasio Kamačo, pošto je zaradio drugi žuti karton u 63. minutu, i tako definitivno još više otežao posao saigračima.

Betis je pobedom u derbiju Andaluzijeprekinuo crni niz od pet mečeva bez trijumfa, i skočio na sedmo mesto sa 39 bodova, jednim manje od Real Sosijedada i mesta koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone. S druge strane, Malaga, je ostala na četvrtom mestu sa 42 boda, jednim više od petoplasirane Valensije.