"Rudi Gober u društvu saigrača"

Bikovi izboli Čarobnjake, Džez uspavao Grizlije, Jastrebovi jači od Raketa posle preokreta, Kralj Džejms razbio Boston (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 04.03.15. | 08:55

Mo Vilijams srušio Lejkerse

Rudi Gober u društvu saigračaU noći između utorka i srede u NBA ligi je odigrano sedam mečeva. Čikago je slavio nad Vašingtonom 97:92, Juta je bila bolja od Memfisa sa 93:82, moćna Atlanta savladala Hjuston sa 104:96, iako je gubila sa 18 poena razlike.

Najveće iznenađenje se desilo u Memfisu, gde su domaći Grizliji izgubili od Juta Džeza. Sve do poluvremena je na snazi bila rezultatska klackalica, da bi gostujuća ekipa uspela da se odvoji ponajviše zahvaljujući Gordonu Hejvordu. On je postigao 21 poen, isto koliko i Fejvors. Rudi Gober je uhvatio 24 skoka, dok su u poraženom timu bolji od ostalih bili Mark Gasol i Kortni Li, sa po 17, odnosno 18 poena.

Utakmica između Čikaga i Vašingtona bila je derbi večeri. Prelepa košarka u prvom poluvremenu, domaći tim je uspeo da dođe do prednosti, koju je sačuvao do kraja. Mnogo zanimljivih poteza, nekoliko teških faulova, kao i odlična partija Nikole Mirotića (23 poena, 8 skokova) su obeležili utakmicu.

Atlanta je ekipa koja zadivljuje iz dana u dan. Petu pobedu u nizu ostvarila je protiv Hjustona i to na kakav način. Neverovatan preokret, za koji su najzaslužniji Džef Tig i Al Horford, koji su postigli po 25, odnosno 18 poena. Konačni rezultat bio je 104:96. Harden nije igrao zbog suspenzije.

Klivlend je razbio Boston sa 110:79, a Lebron Džejms je bio ubedljivo najbolji igrač na meču, postigavši 27 poena. Šarlot je u veoma uzbudljivoj završnici slavio nad Lejkersima sa 104:103. ponajviše zahvaljujući Hendersonu i Džefersonu.