Bio je junak navijača Espanjola, a sada je kao veteran srušio Anderleht

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.10.18. | 20:01

Nekadašnji kapiten španskog kluba dao gol za Eupen

Istorijski dan za Eupen! Na stadionu Kerveg pao je najtrofejniji belgijski klub Anderleht - 2:1 u utakmici 12. kola šampionata te zemlje. To je prvi trijumf Eupena nad velikanom iz Brisela u istoriji međusobnih okršaja za bodove.

Istovremeno, Anderleht je napravio veliki kiks koji bi baš skupo mogao da ga košta u borbi za šampionsku titulu.

A što je još gore po goste iz Brisela, Eupen je za samo pet minuta u prvom poluvremenu došao do ubedljive prednosti i praktično otvorio vrata pobede.

Nekadašnji kapiten Espanjola Luis Garsija doveo je domaće u vođstvo u 26. minutu, a još veći šok za goste usledio je kada je u 31. minutu Juta Tojokava duplirao prednost.

Tek u drugom poluvremenu gosti su krenuli u totalnu ofanzivu, ali su se poprilično namučili. Uspeli su da postignu gol preko Ivana Santinija u 78. minutu, ali je to bilo sve do kraja meča.

BELGIJA 1 - 12. kolo

Gent - Šarlroa 2:1 (1:1)