"Strelac: Ezekijel Garaj"

Bomba Garaja i glavomet Dzjube i Garsije zaledili Ural (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.11.15. | 16:25

Zenit ubedljivim trijumfom (3:0) uhvatio priključak u poteri za prvoplasiranim CSKA

Strelac: Ezekijel Garaj

Zenit je iskoristio kiks Armejaca i ubedljivom partijom protiv Urala i trijumfom od 3:0 uhvatio priključak u borbi za vrh.

Tim iz Sankt Petersburga lako je zabeležio osmu prvenstvnu pobedu kojom je prišao na bod drugoplasiranim Rostovu i Lokomotivi, a ima i sedam manje od prvoplasiranog CSKA iz Moskve.

Goleadu na Petrovski stadionu otvorio je Argentinac Ezekijel Garaj, štoper koji je u 12 minutu fantastično izveo slobodan udarac sa preko 25 metara, pa je malo i uz pomoć nespretnog golmana gostiju Ževnova doveo domaćina u vođstvo.

Leteći start domaćina u mnogome je odlučio krajnji ishod utakmice, a razigrani puleni Adrea Viljasa Boaša dugo su lomili otpor gostiju iz Jekaterinburga. Stvarali su prilike i promašivali, ali su u finišu su sa dva gola glavom potpuno slomili tim Vadima Skripčenka

Prvo je Hulk u 76. minutu sjajno izveo korner sa desne strane i pogodio u glavu Artjoma Dzjubu, koji je postigao svoj osmi pogodak u sezoni, a konačnih 3:0 postavio je Španac Havi Garsija, takođe glavom, nakon centaršuta Razjantseva u 89. minutu.