"Dorlan Pabon"

Bomba Pabona prekinula Đukićev post (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.11.13. | 13:58

Kolumbijac pogodio sam rogalj Hetafeovog gola za prvu pobedu Valensija u poslednjih pet kola

Dorlan PabonToplo-hladno pod stalnim pritiskom koje nose glasine o navodnoj smeni. Takav je život Miroslava Đukića na klupi Valensije, ali je makar danas sunce obasjalo Slepe miševe, koji su na gostovanju kod neugodnog Hetafea slavili sa 1:0 i upisali prvu pobedu posle niza od tri uzastopna poraza.

Baš protiv ekipe koja je na domaćem terenu u dosadašnjem toku sezone bodove prepustila samo još Bilbau i Almeriji (još u drugom kolu). Protiv ekipe koja je u prethodnih šest kola ostvarila pet pobeda. Čudna je ekipa ta Valensija. Uostalom, prvi crni niz u sezoni (tri poraza su vezali i u period od drugog do četvrtog kola) okončali su rapsodijom u derbiju protiv Sevilje.

Lovorike je danas pokupio 25-godišnji Dorlan Pabon. Kolumbijac je u 41. minutu primio loptu na nekih 20 metara od protivničkog gola i iz kolena neodbranjivo tukao u sam rogalj gola.

Projektil koji je napravio razliku između dva borbena tima u jednoj ne baš prijatnoj za oko utakmici.

Hetafe je u nastavku imao šanse da se vrati u meč, ali je u samom finišu mogao da primi i drugi gol. Sevnula je brza kontra gostiju, dvojica igrača Valensija bila su sama ispred golmana Hetafea (nešto nalik akciji Napretka protiv Partizana), ali se Federiko Kartabija zbunio i samo zakucao u Moju.