"Detalj sa meča"

Božić je već stigao u Novi Sad – Voša časti bodovima

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.11.13. | 19:56

Samo nedelju dana pošto su ispustili dva gola prednosti protiv Radničkog 1923 ista situacija i u susretu sa Javorom 2:2

Detalj sa mečaKao i tokom cele sezone – od sjaja do očaja. Tako i protiv Javora u 12. kolu Superlige u kojem je Vojvodina imala ubedljivu prednost od dva gola, ali je u drugom poluvremenu nestala sa terena, pa su gosti iz Ivanjice ulepšali debi Predraga Ristanovića na mestu trenera i izvojevali vredan bod 2:2 (2:0).

Podvig koji je posle prvih 45 minuta delovao kao nemoguća misija, s obzirom da je novosadskoj Staroj dami sve polazilo za nogom.

Već u trećem minutu je načeta mreža Đorđa Lazovića, pošto je Petar Škuletić loptu posle centaršuta Marka Poletanovića spustio na nogu Andrije Kaluđerovića, kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara pogodi za 1:0. Inicijalna prednost dozvolila je Lalama da igraju opuštenije, smirenije, a kada je Stojan Vranješ u 40. minutu raspalio sa 30 metara i duplirao prednost Voše činilo se da će drugo poluvreme biti samo formalnost.

Avaj...

Javor se vratio u život brzim pogotkom Marka Docića, koji je u 51. minutu sa 30 metara skinuo paučinu u roglju gola Mateja Delača i označio početak simultanke gostiju.

Osetili su gosti krv, osetili da se strah uvukao u tabor domaćina i krenuli u totalnu ofanzivu što joj se isplatilo u 89. minutu kada je Vladimir Radivojević drugi put bacio Delača na kolena.

Božić je ranije stigao u Novi Sad ove godine. Samo nedelju dana pošto je Vojvodina ispustila dva gola prednosti protiv Radničkog 1923 u Novom Sadu su se častili i gosti iz Ivanjice.

Voša više nije sama na drugom mestu na tabeli. Sada tu čast deli sa Čukaričkim i Radničkim iz Niša, a Crvena zvezda ima šansu da ih sve preskoči u slučaju pobede nad Radom u jedinom nedeljnom meču.

VOJVODINA – JAVOR 2:2 (2:0)