""
""

Čelsiju ne pomaže ni špic Bane, Matić “poludeo” posle horor starta! Inzagijevski gol srušio Mančester Junajted (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 21.02.15. | 17:59

Srbi u glavnim ulogama Čelsijevog remija sa Barnlijem, Svonsi savladao crvene đavole čudesnim pogotkom Gomisa, Arsenal u neverovatnoj formi od kada se raspucao Žiru

Drama na Stamford Bridžu kada je niko nije očekivao! Autsajder Barnli je ondeo bod sa Čelsijevog terena posle šokantnog remija (1:1) u kojem su glavne uloge imali Srbi. I pored svih ofanzivaca koje Žoze Murinjo ima na raspolaganju opet je Bane Ivanović morao da preuzme ulogu golgetera. Četvrtim golom u poslednjih čest utakmica u svim takmičenjima, srpski defanzivac je opet maestralno odigrao ulogu napadača i doveo Čelsi u vođstvo.

Ništa nije slutilo na dramu. Očekivalo se da će Čelsi rutinski sačuvati vođstvo i privesti meč kraju. I u nastavku meča je Ivanović bio najopasniji igrač Čelsija. Posle jednog njegovog šuta, Matić je mogao da zatrese mrežu, a posle drugog je Čelsi možda oštećen i za penal. Barnli nije uspevao da pripreti, a potom je usledilo isključenje Nemanje Matića u 70. minutu. Austrijanac Barns je brutalno startovao na Matića i umalo mu polomio nogu što je izazvalo žestoku reakciju našeg veziste koji je gurnuo Barnsa na pod. Epilog je bio crveni karton za Srbina, a čak ni žuti za horor start Austrijanca?! Više nego kontroverzna odluka...

Barnli je do kraja uspeo da odbrani bod, a Nemanja Matić će zbog crvenog kartona propustiti finale Liga kupa Engleske protiv Totenhema. Murinjo će imati svašta da kaže posle ovakvog suđenja i meča…

Mančester Junajted je nastavio da krčmi ugled i rasprodaje bodove. Crveni đavoli su poraženi u Velsu od Svonsija. Labudovi su slavili 2:1 iako su gosti poveli. Ander Erera je nastavio tradiciju dobrih partija kada meč počne u prvoj postavi. Pet startova i pet golova. Asistirao mu je Di Marija. Ali, odbrana i napad Mančester Junajteda nisu na nivou veznog reda. Defanzivna linija je očajno reagovala kada je Ki posle centaršuta Šelvija izjednačio dva minuta nakon Ererinog gola. Još komičnija situacija je bila kod drugog gola. Šelvi je šutirao, a lopta je pogodila Gomisa koji joj je u stilu Pipa Inzagija promenio smer i doneo pobedu Labudovima. Još jedan očajan dan za Van Persija i Runija koji kao da su zaboravili da daju golove…

Slom Junajteda u Velsu je najbolje iskoristio Arsenal koji izgleda kao da je tempirao formu za proleće. Sve se poklopilo sa povratkom na teren oporavljenog Olivijea Žirua. Od kada je Francuz ušao u formu Arsenal ruši sve pred sobom. Žiru je na poslednjih sadam utakmica postigao pet golova i namestio tri. Arsenal na poslednjih 15 mečeva u svim takmičenjima ima čak 12 pobeda. Danas je žrtva Vengerove čete bio gradski rival Kristal Palas. Pobeda od 2:1 kojom su na tabeli prestigli Mančester Junajted i sada drže treće mesto na tabeli. Prvo je Kazorla načeo domaći tim golom iz penala, da bi Žiru u nadoknadi prvog poluvremena iskoristio odbitak i rešio pitanje pobednika.

Ni dolazak Tima Šervuda nije prekinuo agoniju u kojoj se nalazi Aston Vila. Pobedu od 2:1 na Vila Parku je slavio Stouk. Pojačanje Skot Sinkler je pogodio za domaći tim što mu je bio prvi gol u ligi posle avgusta 2012. godine! Ali, Dijuf je izjednačio u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi Potersi slavili golom Viktora Mozesa iz penala u trećem minutu nadoknade meča!

Mnogo vatre je bilo i na duelu Hal Sitija i Kvins Park Rendžersa. Volej Nikice Jelavića je Tigrovima doneo prednost, ali je Čarli Ostin nastavio sjajnu golgetersku formu i udarcem glavom izjednačio rezultat. Medveđu uslugu svom timu je učinio kontroverzni Džoi Barton koji je zaradio crveni karton, da bi Halovo veliko zimsko pojačanje N'Doje nebeskim skokom u 89. došao do lopte pre golmana Grina i izazvao erupciju oduševljenja na Kingstonu.

Jedini meč koji je završen bez golova je bio okršaj Sanderlnda i Vest Bromvič Albiona.