""

Crna mačka na Meaci! Da li je vreme za prvi neuspeh Intera?

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.10.17. | 12:50

Inter na prethodnih pet mečeva samo jednom savladao Sampdoriju

Nisu se u Interu razbacivali milionima i pompeznim najavama sezone tokom leta, a dolazak Lučana Spaletija na mesto šefa stručnog štaba preporodio je posrnulog velikana. Navijači ponovo počinju da sanjaju velike rezultate! Neroazuri su uz Napoli jedini neporaženi u Seriji A,a remi bez golova na San Paolu potvrdio je da Spaletijeva četa jeste konkurent za Skudeto.

Samopouzdanje je na najvišem nivou, mada su u taboru Intera zadržali skromnost pred dolazak Sampdorije na Đuzepe Meacu. Spaleti je u najavi susreta imao samo reči hvale za kolegu Marka Đampaola.
"Marko zaslužuje svu pažnju. Ja bih prvi kupio sezonsku ulaznicu da je naš trener. Detaljno pristupa analizi svakog meča i garant je uspeha", rekao je, između ostalog Spaleti.

Ne očekuju se veće promene u startnoj postavi domaćina. Ponovo bi Inter trebalo da bude u formaciji 4-2-3-1 sa Maurom Ikardijem u napadu. Najveća dilema je pozicija plejmejkera - hoće li od prvog minuta šansu dobiti Borha Valero ili Eder, kao i da li će Dalbert biti u prednosti u odnosu na Nagatoma.

Sampdorija je poslednjih godina prilično težak protivnik Interu, s obzirom da je prošle sezone slavila u oba navrata, dok je Inter na pet minulih međusobnih duela ostvario samo jedan trijumf. Đampaolova četa igra prelep fudbal. Nema više Murijela i Fernandeza, ali Zapata, Kaprari i Razmirez rade sjajan posao. U dosadašnjih osam utakmica, Sampa je upisala pet pobeda, dva remija i poraz, a milina je bila gledati je protiv Atalante (3:1) i Krotonea (5:0) na prethodne dve utakmice.

Interesantnu izjavu dao je Đampaolo uoči gostovanja Interu...
"Od malih nogu navijam za Inter. Voleo bih jednog dana da vodim klub koji mi je odavno u srcu. U Sampdoriji se, međutim, osećam odlično. Nema pritiska i ometanja prilikom rada. O Interu? Pokušaćemo da igramo bez straha".

Postoji šansa da Sampdorija nastupi u nešto drugačijem sastavu u odnosu na meč sa Krotoneom, ali napadački tandem Kvaljarela-Zapada sigurno će od prvog minuta biti na terenu.