"Detalj sa meča"

Čuka ispustila Partizanov skalp u 90. minutu: Branko Ilić spasao bod crno-belima (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.03.15. | 19:00

U derbiju 20. kola Superlige 2:2

Detalj sa mečaMalo za Čukarički, malo za Partizan. A malo i za Crvenu zvezdu. Brđani su dobili manje nego što su zaslužili, crno-beli manje nego što su planirali, a njihov najveći rival u borbi za titulu kiseonik pred prvenstvenu pauzu. Posle duela na Banovom brdu opet imamo dramu u šampionskoj trci, jer na ulasku u poslednju trećinu prvenstva dve prvoplasirane ekipe razdvajaju samo dva boda, dok je treća na praktičnom primeru dokazala da može ravnopravno da se nosi sa kandidatem broj jedan za titulu - 2:2.

Pred 4.000 navijača na stadionu Čukaričkog viđen je fudbal koji po mnogo čemu odskače od srpskih prilika, značajno brži, smisleniji i efektniji nego na većini superligaških utakmica. Na kraju pravdena remi, ali je rezultat - čini se - u senci komentara neutralnih pomatrača, čije su reči najbolje svedočanstvo kvaliteta meča kome ništa nije nedostajalo: "Kad bi se ovako igralo svake sedmice".

Ekipa Marka Nikolića je na Banovom brdu naišla na protivnika za kakvim žudi u Humskoj, spremnog da igra fudbal. Samo što, čini se, gosti nisu bili spremni za ofanzivni pristup tima koji je Vladan Milojević našpanovao do te mere da nisu brenovali bolje pozicioniranog od sebe. Napali su ga doslovce od prvog minuta i preko Petra Bojića već u osmom, samo što je jednu šansu proćerdao, stekli prednost koja im, kad igraju na svom terenu, uglavnom garantuje povoljan rezultat.

Uostalom, Čukarički je ove sezone na Banovom brdu prepustio bodove samo Jagodini. Partizanu samo bod. Sve zahvaljujući hrabrom potezu trenera Vladana Milojevića, koji je sredinom drugog dela poslao na teren Nenada Mirosavljevića, pokazao ambiciju da napadne lidera sa - u tom trenutku - dvojicom napadača i to mu je donelo profit. Mada se prethodno u tri situacije pokazao sebičnim, Nikola Stoiljković je u 74. minutu na centaršut Filipa Stojkovića još jednom matirao Živka Živkovića i pokazao da Parni valjak nije ni izbliza superioran kao jesenas.Bilo je i bakljade

Uspeh Čukaričkog vredi više od boda, jer je ostvaren bez pomoći najboljeg igrača tima i jednog od najboljih vezista lige, Igora Matića. On je ceo meč presedeo na klupi za rezerve, pošto se povredio na utakmici Kupa sa Voždovcem, ali je i odatle mogao da gleda ples svojih saboraca, koji su u finišu čak propustili šansu za trijumf.

Partizan je "zaribao" najviše usled neuigranosti odbrane i utiska da je slovenački štoper Gregor Balažic bio ubedljivo najslabija gostujućeg tima. Toliko slaba da su preko njega Brđani gradili svaku ozbiljniju pretnju, pa njegove propuste u odbrani nije mogao da poništi ni pogodak Stefana Babovića. Prvi posle 34 meseca u dresu crno-belih i premijerni otkako se zimus vratio iz Voždovca. Ta akcija - kojoj je kumovao odličan prodor Petra Grbića po desnoj strani - praktično je bio najveća vrednost u igri crno-belih, koja osim ofanzive početkom drugog poluvremena nije imala odgovarajuću težinu.

Čak i takav Partizan, koji je u završnici napadao stihijski, uspeo je da se izvuče. Ako je junak iz susreta istih rivala decembra 2013. Darko Brašanac u 66. minutu iamo idealnu priliku, a je njegov šut odbranio Nemanja Stevanović i opravdao poziv u mladu reprezentaciju, na kraju je bod crno-belima sa Topčiderskim brdom trećim golom u sezoni doneo Branko Ilić udarcem glavom. Za, ipak, pesmu Grobara i dilemu: kako dalje?

ČUKARIČKI - PARTIZAN 2:2 (1:1)