""
""

Dandi mora da se pomiri sa činjenicom, Sent Miren je glavni favorit za ulazak u elitni rang

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.12.17. | 23:11

grač odluke na Pejsli stadionu u istoimenom gradu bio je dvostruki strelac Luis Morgan - 2:0

Presek stanja u škotskom Čempionšipu. Sent Miren je u derbiju vrha tabele savladao Dandi junajted i istakao glavnu kandidaturu za ulazak u Premijeršip, pošto sada ima pet bodova više od najozbiljnijeg konkurenta na tabeli – 2:0 (0:0).

Igrač odluke na Pejsli stadionu u istoimenom gradu bio je dvostruki strelac Luis Morgan. Desetka domaćina prvi je pogodak dala u 59, a drugi u 78. minutu utakmice, čime su razbijene sve nade gostiju u osvajanje makar jednog boda u ovoj utakmici.

Ipak, sve je moglo da bude drugačije da je Pol Mekmilan u 13. minutu iskoristio jedanaesterac za goste. Utakmica bi tada otišla u potpunom smeru, ali je propuštena prilika totalno porametila goste i dala krila domaćinu da stigne do vredne pobede.

Ono što ipak ostavlja nadu gostima jeste činjenica da imaju utakmicu manje od današnjeg rivala, pa bi se u slučaju pobede u potpunosti vratili u borbu za prvu poziciju koja direktno vodi u elitni rang.