Đeonbuk u 96. izbegao poraz u K klasiku!

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.07.18. | 16:49

Dva puta je Inčon imao dva gola prednosti

Đeonbuk je važio za velikog favorita u južnokorejskom K klasiku protiv Inčona, ali je na kraju morao da spašava živu glavu. I spasio ju je. Meč je završen remijem 3:3, a gol vredan boda za Đeonbuk dao je Kim Šin Vok u šestom minutu sudijske nadoknade.

A bila je ovo utakmica u kojoj je delovalo da će sve ići na ruku Inčona iako je današnji rival lider na tabeli. Već posle uvodnih deset minuta gostujuća ekipa imala je dva gola prednosti.

Najpre je u sedmom minutu Mon Seon Min zatresao mrežu Đeonbuka, a onda je prednost duplirao crnogorski napadač Stefan Mugoša.

Domaćin je u 14. minutu golom Adrijana iz penala smanjio zaostatak, ali je u 31. minutu, drugim pogotkom na meču Min vratio ubedljivu prednost Inčonu (3:1).

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, jer je u 42. minutu Rikardo Lopes opetd doveo Đeonbuk na samo gol zaostatka. Inčon je od 56. minutu imao igrača manje, jer je drugi žuti karton i isključenje zaradio Dong Min Kim.

A tu brojčanu nadmoć domaća ekipa uspela je da iskoristi tek „debelo“ u nadoknadi.