"Smart i Džek u borbi za loptu"

Džek vodio Bruklin do pobede protiv Seltiksa, Salindžer u poslednjoj sekundi promašio šut za izjednačenje (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 26.12.14. | 22:07

Netsi trijumfovali na gostovanju u Bostonu, Garnet slavio protiv bivšeg kluba

Smart i Džek u borbi za loptuPosle serije od tri poraza u međusobnim duelima Bruklin Netsi su konačno uspeli da savladaju Boston Seltikse i to na njihovom terenu, a najbolji u gostujućoj ekipi je bio Džeret Džek sa 27 poena.

Bruklin je uspeo da prvi put ove sezone veže treću pobedu u nizu, a posle rezultatske klackalice u prve dve četvrtine Seltiksi su uspeli da dođu do osetnije prednosti u trećoj četvrtini. Ipak to nije bilo dovoljno i Džek je bio najrazigraniji na terenu kada je bilo najbitnije. Seltiksi su imali poslednji napad 1,7 sekundi pred kraj i Džered Salindžer nije uspeo da izjednači posle dodavanja preko celog terena te su Netsi slavili sa 107:109.

Kevin Garnet je proveo 17 minuta na parketu i zabelećio je četiri skoka i šest poena protiv bivše ekipe, a Mirza Teletović je skupio 11 poena, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović za 12 minuta ubacio četiri poena. Kod domaćih je najefikasniji bio Džef Grin sa 22 poena, ali njegov učinak nije bio dovoljan večeras.

Boston – Bruklin 107:109