I Kaljari nekog da pobedi u gostima (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.03.19. | 22:21

Tim sa Sardinije slavio na strani posle šest i po meseci

Posle šest i po meseci pobeda Kaljarija u gostima! I to možda bude i presudna u borbi za opstanak. Tim sa Sardinije je deklasirao „fenjeraša“ Kjevo usred Verone – 3:0.

Na pet poslednjih utakmica u gostima Kaljari nije postigao ni gol, a svih pet je izgubio. Prethodni trijumf ostvario je još 2. septembra u Bergamu protiv Atalante (1:0).

Ovog puta sve se ostvorilo ekipi Rolanda Marana. Namirisali su „krv“ protiv očajnog Kjeva, koji jedva čeka kraj sezone, da se preseli u Seriju B.

Gosti su poveli u 16. minutu golom Fabija Pizakanea, duplirao je prednost Žoao Pedro u 33, a treći gol je postigao u finišu prvog poluvremena Artur Jonica.

Sve nade Kjeva potonule su u 52. minutu, kada je Fabio Depaoli dobio drugi žuti karton i ostavio svoj tim sa igračem manje u polju. Nije to Kaljari iskoristio da dodatno izrešeta mrežu Letećih magaraca, a nije ni morao, tri gola bila su dovoljna za nova tri boda.

(FOTO: Reuters)