""
""

Inter bio na rubu propasti, a onda je u igru ušao Palasio... (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.03.13. | 16:56

Sjajni Argentinac dobio šansu od 46. minuta kada je na semaforu stajalo 2:0 za Kataniju! Prilikom prvog gola Neroazura asistirao, pa zatim dva puta zatresao mrežu domaćina za potpuni preokret! Kuzmanović i Stanković podelili minutažu

Inter je posle prvih 45 minuta na gostovanju Kataniji gubio 0:2 i bio na rubu provalije, a onda je Stramaćoni u igru uveo Rodriga Palasija, koji mu je najverovatnije spasao kožu!

Sjajni Argentinac prvo je asistirao Rikiju Alvarezu za 1:1, a onda još dva puta pogodio mrežu domaćeg tima za potpuni preokret Intera i pobedu od 3:2.

Drugi od svoja dva gola Palasio je postigao u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Zdrvako Kuzmanović je još jednom počeo u startnoj postavi Neroazura, međutim, zamenjen je već na poluvremenu, kada je umesto njega u igru ušao Dejan Stanković

Golove za Kataniju postigli su Bergesio u 7. i Markeze u 19. minutu.

Pravi kuriozitet predstavlja podatak da su se na ovoj utakmici na terenu našla čak dvanaestorica Argentinaca.

Inter je posle ove pobede stigao do 47. boda, pa sada deli četvrtu poziciju sa Laciom, dok je Katanija ostala na sedmom mestu, barem dok Roma ne odigra svoju utakmicu 27. kola.

Pogledajte golove Palasija koji su Interu doneli preokret i velika tri boda:

Bolonja je drugom uzastopnom pobedom napravila veliki korak i sada čini se mnogo manje treba da brine o opstanku. Na Dalari je pao Kaljari (3:0), a utakmica je rešena već posle dvadesetak minuta igre.

Prvi gol postigao je Tajder u 5. minutu, a drugi Diamante u 19. Ovaj drugi pogodak bio je i najlepši momenat na utakmici. Gosti su inače meč završili sa desetoricim na terenu, pošto je Pisano isključen u 57. minutu.

Tačnu na ovaj susret stavio je u trećem minutu nadoknade Paskvato.

Sijena je posle nekoliko dobrih rezultat drugi put uzastopno razočarala svoje navijače. I dok je poraz od Juventusa u prošlom kolu mogao da se očekuje, ovaj od Atalante kod kuće nikako nije, i mogao bi mnogo skupo da košta crno-bele, koji sada za prvom ekipom iznad crte zaostaju čak pet bodova.

Oba gola za Atalantu delo su Bonaventure.

Očekivani trijumf ostvarila je Fiorentina koja je nastavila po starom sistemu - kući pobeda, u gostima poraz. Protiv Kjeva je Violi bilo dosta teško da se dokopa tri boda, ali na kraju su ipak uspeli.

Golove za domaćina postigli su Paskval i Larondo, a počasni pogodak za goste delo je Kofija.

Tomović i Ljajić igrali su od starta, a Adem je zamenjen već u 46. minutu, pošto se nije proslavio u prvom poluvremenu.

Sampdorija je na svom terenu dobila Parmu golom Ikardija, mladog Argentinca koji igra u izuzetnoj formi, dok je Udineze pogotkom Di Natalea praktično potvrdio da će Peskara samo čudom moći do opstanka u Seriji A...