""

Iznenađenje dana - Sporting

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.05.17. | 14:48

Velikan iz Lisabona izgubio kod kuće od Belenenseša posle preokreta

Iznenađenje dana za sada, bez dileme i jedno od najvećih iznenađenja vikenda! Sporting je kod kuće trebalo da osvoji barem bod protiv Belenenseša kako bi overio treće mesto i plasman u kvalifiakcije za Ligu šampiona, ali umesto toga doživeo je ubedljiv poraz - 1:3

Šok je utoliko veći što su Lavovi izgubili od tima koji je bio u nizu od sedam poraza. Inače, to prvi poraz ekipe Žorža Žezusa na stadionu Žoze Alvalade u 2017. godini.

Posle 45 minuta bez golova, pa čak i bez velikih uzbuđenja, domaćin je poveo u 52. minutu preko Brazilca Bruna Cezara. Pri rezultatu 1:0 Sporting je propustio još nekoliko dobrih šansi, da bi izjednačenje stiglo u 65. minutu sa bele tačke.

Neočekivani preokret dogodio se za samo četiri minuta u samom finišu. Pogocima Almeide i Gonsala Silve Belenenses je stigao do prve prvenstvene pobede protiv velikana iz Lisabona posle 10 godina...

Bez obzira na ovaj poraz Sportinga, Gimaraeš će teško uspeti da napadne treće mesto, s obzirom da u narednoj rundi ima gostovanje Benfiki.