""

Jedan gol, a tri strelca? PSŽ slavi brazilske pozadince (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 08.01.16. | 22:32

Gol koji je pripisan Tijagu Silvi izazvao mnogo pažnje

Rutinski, kao i u prošloj godini, fudbaleri Pari Sen Žermena su nastavili dominaciju u domaćem šampionatu. Nova žrtva Svetaca je bila Bastija čiji otpor je slomljen već posle prvog poluvremena na Parku prinčeva - 2:0.

PSŽ ima neverovatnih 17 pobeda u 20 prvenstvenih mečeva ove sezone. Trka za titulu je samo otaljavanje posla, Sveci mogu maksimalno da se fokusiraju na Ligu šampiona. Jednostavno, nemaju takmac na domaćem frontu. Pogotovo to nije skromna Bastija.

Uprkos strašnoj ofnazivnoj liniji sa Ibrahimovićem, Mourom i Di Marijom, heroji večeri su bili brazilski defanzivci. Najzanimljiviji momenat meča je bio vodeći gol Tijaga Silve u 29. minutu. Gol je pripisan kapitenu PSŽ, iako su na gol liniji loptu dirali Tijago Mota i David Luiz, pa nije jasno ko je tu zapravo strelac od trojice fudbalera i da li je lopta prešla gol liniju posle Silvinog udarca.

Samo deset minuta kasnije, Silvin zemljak iz poslednje linije, Maksvel se lepo ubacio po levom krilu i majstorskim volejom kroz uši golmana Bastije postavio konačnih 2:0.

Liga 1 - 20. kolo

PSŽ - Bastija 2:0 (2:0)