""

Jokić odličan, Lovernjova osveta Denveru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 19.10.16. | 08:34

Srpski centar ubacio 11, a francuski devet poena u međusobnom okršaju

Francuski košarkaš Žofri Lovernj imao je veliki motiv na utakmici s Denver Nagetsima, a njegov novi tim, Oklahoma Siti slavio je kod kuće u pripremnoj utakmici sa 97:87. Nekadašnji kapiten Partizana proveo je 15 minuta na parketu i za to vreme postigao devet poena i uhvatio četiri lopte protiv tima koji ga je letos trejdovao.

U dresu Denvera još jednu sasvim dobru partiju pružio je srpski centar Nikola Jokić koji je igrao 26 minuta, ubacio 11 poena i uhvatio šest lopti, ali nije uspeo da spreči poraz tima iz Kolorada.

Ovo je Oklahomi bila poslednja pripremna utakmica uoči početka nove sezone, dok će Denver još u nedelju odmeriti snage s Dalas Maveriksima.

U pobedničkoj ekipi iz Oklahome najbolji strelac bio je Stiven Adams sa 17 poena, a dva manje postigao je Enes Kanter. Pored Jokića, kod Nagetsa je veoma zapažen bio Italijan Danilo Galinari sa 18 poena, dok je Jusuf Nurkić skroman košgeterski učinak od četiri poena nadomestio sa 13 skokova.

Aktuelni šampion NBA lige, Klivlend Kavalirsi doživeli su još jedan poraz u pripremnom periodu. Gostujući Vašington Vizardsi slavili su sa 96:91 protiv Lebrona Džejmsa i drugova.

Endru Nikolson je sa 19 poena i osam skokova predvodio Vizardse, Džon Vol je ubacio 17 poena, a „poljski čekić“ Marćin Gortat imao je četiri poena i čak 13 skokova. Lebron Džejms je postigao, za svoje standarde veoma skromnih 18 poena, a Tristan Tompson imao je dabl-dabl učinak sa 14 poena i 10 skokova.

Inače, ovo je Klivlendu bio čak peti poraz u sedmoj pripremnoj utakmici, mada valja istaći da je u nekima od njih šampiona NBA lige bio bez Džejmsa.

Moćno je delovala ekipa Majami Hita koja je kao domaćim pregazila Orlando Medžik u derbiju Floride sa 107:77. Čak petorica igrača Majamija imala su dvocifren košgeterski učinak, a najbolji je bio Slovenac Goran Dragič sa 17 poena. Vili Rid je na to dodao još 16 poena i 11 skokova. Na drugoj strani, istakao se Serž Ibaka sa 15 poena, dok je Crnogorac Nikola Vučević imao devet poena, tri skoka i dve asistencija za 25 minuta provedenih na parketu.