""

KAN: Šampion se provukao kroz "iglene uši" (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.01.13. | 18:21

Nigerija u finišu ispustila sva tri boda protiv Zambije – 1:1

Posle nesrećnog remija u prvom kolu, kada su u meču sa Burkinom Faso primili gol u 95. minutu, fudbaleri Nigerije ni drugi meč na Kupu afričkih nacija nisu rešili u svoju korist. Oni su u drugom kolu grupe C odigrali nerešeno sa Zambijom - 1:1 (0:0).

Nigerija je drugim golom Emenikea na ovom turniru došla do prednosti u 57. minutu, ali je Zambija je zahvaljujući prilično diskutabilnom jedanaestercu u 84. minutu, koji je u gol pretvorio golman Mvini, došla do izuzetno važnog poda.

Nigerija je do vođstva mogla i pruvom poluvremenu, ali je penal za Zelene promašio Džon Obi Mikel u 26. minutu. Kada je u 57. minutu Emenike pogodio za 1:0 svi u taboru Nigerije su poverovali da su tri boda na vidiku. Ipak, jedna nesmotrena reakcuja odbrane u šesnaestercu rezultirala je novim penalom.

Posle drugog kola Nigerija i Zambija imaju identičan broj bodova (dva) i predstoji im velika borba za prolaz dalje.

U narednom kolu Nigerija će ukrstiti koplja sa Etiopijom dok će Zambija igrati protiv Burkine Faso.