Kangina strela lansirala novu Spartu, sad da vidimo koliko može Spartak (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.07.18. | 23:30

Gabonac slomio otpor Opave efektnim golom u 73. minutu

Sparta je sezonu otvorila važnom pobedom nad Opavom (2:0). Jedan od junaka slavlja ekipe Pavela Hapala bio je bivši fudbaler Crvene zvezde Gelor Kanga, koji je otpor upornog protivnika slomio efektnim pogotkom u 73. minutu i tako otvorio svom timu put do pobede.

Gabonac je tada sjajno gađao sa oko 25 metara udaljenosti, brza lopta je odskočila ispred Vojteha Šroma i završila iza njegovih leđa. Konačan rezultat defanzivac gostiju Jaroslav Svozil, autogolom u 84. minutu.

U startroj postavi kod domaćina našao se i Srđan Plavšić, kojeg je samo minut pre Kanginog gola zamenio Šural, dok je Mihailo Ristić čitavu utakmicu presedeo na klupi za rezervne igrače.

Spartak narednu utakmicu igra na Karađorđu u Novom Sadu narednog četvrtka, kada će odigrati prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv subotičkog Spartaka.