""

Kastro je neuništiv (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.12.16. | 22:36

Ruben Kastro postao drugi najbolji strelac u istoriji Betisa u primeri, zeleno-beli savladali Atletik Bilbao

Betis beži iz opasne zone, a zeleno-beli deo Sevilje večeras se klanja Rubenu Kastru. Klub sa stadiona Benito Viljamarin je kao domaćin savladao Atletik Bilbao sa 1:0 u 15. kolu Primere i krenuo ka gornjem delu tabele.
A Kastro? Momak rođen u Las Palmasu večeras je ispisao deo istorije andaluzijskog kluba. Postigao je gol u 18. minutu, na asistenciju Antonija Sanabrije i postao drugi najbolji strelac Betisa u Primeri.

To mu je bio 70. pogodak u zeleno-belom dresu u španskom prvenstvu, a prvo mesto i dalje pripada legendarnom Ipolitu Rinkonu koji je 78 puta tresao protivničke mreže u Primeri.

Iako Kastro već ima 35 godina, ugovor sa Betisom mu ističe u leto 2019, pa ako bude nastavio ovako da igra postoji realna šansa da izbije na čelnu poziciju na večnoj listi. Ovo mu je bio sedmi gol u Primeri, a prošle je dao ukupno 19.

Pametno je iskusni lisac večeras iskoristio slabu reakciju odbrane Bilbaa posle jedne duge lopte, a nakon postignutog gola Betis se opredelio za odbranu, dok su gosti imali inicijativu. Njihovi napadi, međutim, nisu doneli konkretan rezultat.

Čak je dva minuta pre kraja utakmice Betis propustio zicer da otkloni sve dileme oko pobednika, ali je Rajan Donk glavom šutirao pored gola.

Srpski internacionalac Darko Brašanac nije dobio priliku da zaigra večeras, nego je utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.