""

Kin u 93! Barnli se u poslednjem momentu izvukao protiv Bora, Brajton trlja ruke

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.04.16. | 22:48

Iks dve prvoplasirane ekipe Čempionšipa najviše ide na ruku trećeplasiranom timu

Kakva borba, kakva gužva u vrhu Čempionšipa! U sudaru dve prvoplasirane ekipe Barnli i Midlzbro su dobili po bod (1:1), a do takvog ishoda je došlo tek u 93. minutu kada je defanzivac Majkl Kin doneo izjednačenje i veliku radost domaćim navijačima, ali i pristalicama Brajtona koji sada ima odličnu šansu da se bori za direktan plasman u Premijer ligu.

Midlzbro je bio bliži pobedi. Došao je u prednost u 70. minutu kada je napadač Džordan Rouds zatresao stadion Turf Mur, i delovalo je da će Boro zagaziti jednom nogom u Premije ligu. Ali je 21.000 gledalaca doživelo opšti delirijum kada je Kin doneo izjednačenje zlata vredno u 93. minutu.

Brajtonu je ovakav razvoj događaja prijao najbolje moguće, a on je odradio svoj deo posla maskimalno. Na Ameks stadionu pao je KPR (4:0), pa sada ni direktan plasman u "rudnik zlata" nije daleko.

Sada je stanje u vrhu sledeće: Midlzbro je prvi sa 86 bodova, Barnli je drugi sa 84, a toliko ima i Brajton. A, samo je dva mesta koje vode direktno u Premijer ligu.

Naredne sezone će u prvom rangu engleskog fudbala zavladati novi ugovor o TV pravima i to čini da se oduvek žestoka borba pretvori u ovakav spektakl.