"Razočarani lider Pro lige"

Klub Briž na kolenima posle šest meseci: Marušić i Kortrajk se ne šale!

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.02.15. | 16:20

Srpski internacionalac odigrao odličan meč i iznudio penal u pobedi od 2:0

Razočarani lider Pro ligeSrbi ponovo kobni po Klub Briž! Lider belgijskog prvenstva, koji je prethodno poklekao samo pred Mehelenom Aleksandra Jankovića, pretrpeo je i drugi poraz u Pro ligi, pošto je Kortrajk Adama Marušića u 25. kolu slavio sa 2:0.

Odlučujući trenutak zbio se već u 11. minutu kada je Hrvat Ivan Santini uposlio iskusnog Tomasa Matona, a ovaj svojim petim ligaškim golom u sezoni matirao Metjua Rajana. Ostanak bodova na Gulden stadion potvrdio je Benoa Pulen kada je u 95. materijalizovao jedanaesterac sviran zbog prethodnog prekršaja Brendona Mehelea upravo nad Marušićem zbog čega su navijači gostujućeg tima podivljali i na kratko prekinuli meč ubacivanjem stolica na teren.

Pulen je ostao fokusiran i potvrdio da poslednji rezultati Kortrajka nisu slučajnost. Kortrajk je u poslednja četiri kola osvojio 10 od mogućih 12 bodova, pa je trenutno na deobi drugog mesta na tabeli sa Gentom i Anderlehtom, koji doduše tek treba da protiv Serkl Briža odigra svoj meč 25. kola.

Klub Briž je istina i dalje suvereni vladar Belgije, trenutno ima sedam bodova prednosti nad najbližibim rivalima u šampionskoj trci, ali je danas doživeo prvi ligaški poraz još od 24. avgusta i tog susreta sa Mehelenom (3:1). A imajući u vidu da se u Belgiji pred početak plej ofa bodovi dele jasno je da je pred Klub Brižom dalek put do titule. Uostalom, u poslednjih pet sezona lider posle regularnih 30 kola nije dobre igre na startu sezone i krunisao titulom.

Inače, Marušić je sve vreme bio u pobedničkom timu, dok je Nebojša Pavlović na teren kročio u 78. minutu kada je zamenio Lukasa van Enoa.