""
""

Kortrijk i Lokeren se raspucali: Šest komada za 45 minuta!

Vreme čitanja: 1min | pet. 09.08.13. | 22:58

Prva utakmica trećeg kola Pro lige donela pravu goleadu, koja je završena remijem – 3:3. Meč je obeležio hrvatski centarfor u redovima Kortrijka, Ivan Santini, koji je postigao het-trik

Fudbaleri Lokerena zadržali su prvo mesto na tabeli, pošto su u prvom meču trećeg kola Pro lige, kao gosti, odigrali 3:3 sa Kortrijkom. Interesantno, tokom prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali su onda i jedni i drugi rešili da se raspucaju i malo “raspale vatru“ na terenu.

Gosti su poveli pogotkom Harbauija u 52. minutu, ali je Santini izjednačio rezultat samo dva minuta kasnije. Ipak, gosti su u samo dva minuta (62. i 64. minut) postigli dva ekspresna pogotka za vođstvo od 3:1, a strelci su bili Taravel, odnosno Remakl. Ipak, da nije bilo hrvatskog centarfora, Ivana Santinija, Kortrijk ne bi došao ni do boda. Ovaj 24-godišnjak prvo je umanjio prednost rivala u 83. minutu, da bi u 93. minutu sa bele tačke postavio konačnih 3:3 i doneo vrlo važan bod svom timu.

Kapiten Kortrijka Nebojša Pavlović odigrao je svih 90 minuta, dok je doskorašnji napadač Spartaka iz Subotice, a sada Lokerena, Đorđe Despotović, meč odgledao sa klupe.