"Filips šutira"

Krik Filipsa sa 40 metara za gol sezone nije umanjio istorijski uspeh Kristal Palasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.15. | 15:37

Zaha prekinuo post posle 1.207 minuta pa naleteo na stativu, Bolasi zabeležio dve asistencije

Filips šutiraAlan Pardju je definitivno doneo novu energiju na ionako zanimljiv Selhurst Park, pa ljubitelji fudbala pored odlične atmosfere i navijačica pristalice Orlova mogu da uživaju i u odličnom fudbalu i istorijskim trenucima kluba. KPR je bio samo nemi posmatrač u porazu 3:0 (3:0), jedino će se pamtiti krik Metjua Filipsa sa 40 metara, na kraju samo počasni pogodak.

Iako Vilfred Zaha pruža odlične igre za klub u kojem je i ponikao, ali je imao problem na domaćem terenu i u 21. minutu meča je prekinuo 1.207 minuta dug golgeterski post na Selhurst Parku, a cenu je platio udaranjem u stativu, ipak mladi igrač je mogao da nastavi utakmicu.

Orlovi lete kako Janik Bolasi kaže i posle proigravanja Zahe, igrač iz Konga je u 40. minutu na skoro identičan način proigrao Džejmsa Mekartura za drugi gol domaćina.

Samo dva minuta kasnije Zaha je preuzeo ulogu asistenta, a Džoel Vord strelca, i to prvi put ove sezone, a njegov gol je bio i istorijski pošto je to bio prvi put da Kristal Palas postigne tri gola u prvih 45 minuta premijerligaškog meča.

Policajci su bili pitomi, prvi precizan šut su uputili tek u 71. minutu, ni prvi start Šona Rajta Filipsa posle 770 dana nije pomogao. Ali onda je usledio redak momenat ove sezone na koji bi pristalice KPR-a mogu biti ponosni – Matju Filips je sa 40 metara postigao verovatno i gol sezone!

Navijači gostiju su se već pomirili sa sudbinom i na utakmici su pevali „Idemo dole“, misleći naravno na Čempionšip, ali će ovaj pogodak Filipsa ostati svetla tačka ove sezone kako god da se završi, i sa njim u mislima će se lakše pretrpeti i svaki sledeći poraz, a i zadirkivanja protivničkih simpatizera.