Kujović zaustavio Varegem, Anderleht jedva do pobede

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.03.13. | 22:11

Srpski čuvar mreže na golu Briža bio nesavladiv u derbiju kola. Šampion minimalcem savladao Mehelen na svom terenu

Anderleht

Teže nego što se očekivalo fudbaleri Anderlehta savladali su Mehelen rezultatom 1:0. Iako je dominirao tokom čitavog meča aktuelni šampion nije uspeo da probije bedem Mehelena sve do 58. minuta kada je Tom de Suter svojim 11 golom u sezoni doneo važna tri boda u odbrani šampionske krune. Nekadašnji reprezentativac Srbije Milan Jovanović igrao je od početka meča kada ga je u 70. minutu zamenio Suarez.

Anderleht je prvi sa 66 bodova dok je Mehelen pao na osmo mesto sa 41 bodom.

Varegem polako gubi korak za prvim mestom. Porazom kod kuće od Briža rezultatom 2:0 domaći tim sada zaostaje za Anderlehtom čak šest bodova.

Posle ne baš zanimljivog prvog poluvremena, Briž je u nastavku odmah poveo preko svog najboljeg strelca Karlosa Bake u 48. minutu. Pokušavao je Varegem da preokrene rezultat, ali leka za Vladana Kujovića na golu Briža nije bilo. Tačku na ovaj meč stavio je veteran Ejdur Gudjonsen pogotkom u 88. minutu Varegem je ostao drugi sa 60 bodova dok je Briž i dalje na četvrtoj poziciji sa 51 osvojenim bodom.

Lokeren, srpskog internacionalca Miloša Marića, nije uspeo da savlada Šarlrou kod kuće i održi korak sa timovima u vrhu tabele. Meč je završen bez pobednika – 1:1. Poveli su gosti preko Davida Polea u 65. minutu. Samo par minuta pre vodećeg gola Šarlroe Marić je napustio teren. U trenutku kada su svi očekivali kraj meča vezista Lokerena Koen Persons je zatresao mrežu Parfeta Mandande u 88. minutu i doneo bod svom timu koji je ostao na šestom mestu sa 48 bodova. Šarlroa je sigurna na sredini tabele sa 31 bodom.