"Detalj s meča"

Kuva na vrhu Čempionšipa: Barnli se iščupao protiv Brajtona, borba za prvo mesto življa nego ikad

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.04.16. | 15:36

Tri ekipe boriće se za dva mesta koja vode direktno u viši rang, to jest Premijer ligu

Detalj s mečaKakva zbrka na samom vrhu Čempionšipa. U derbiju dve prvoplasirane ekipe došlo je do podele bodova, pošto je Barnli u 93. minutu uspeo da dođe do izjednačenja protiv Brajtona pogotkom Majkla Kina u 93. minutu (2:2). Sada je Barnli prvi sa 76 bodova, Midlzbro drugi sa 73, dok je Brajton treći sa 72.

Dakle, tri konkurenta, a ima samo dva mesta koja donose raj - igranje u Premijer ligi i ogroman dohodak usled povećanih TV prava od naredne sezone. Biće to bespoštedna borba.

Brajton je u direktnom sudaru sa Barnlijem pokazao da ima potencijal, dao je dva gola u prvih 45 minuta preko Stivensa i Nokerta, ali nijesačuvao prednost do kraja kojim biu napravio veliki korak ka pomenutom raju. U tome ga je sprečio pogodak defanzivca Kina koji bi mogao da bude izuzetno važan u bori za prvo mesto.

I dok se vodila ta naelektrisana borba za vrh, moć i novac, Blekburn i Preston su odigrali daleko manje nategnut duel. Slavio je gost s 2:1 golovima Garnera iz penal i Hjudžila, ali je na sve znatno uticalo isključenje Dafija u 25. minutu.

Domaćin nije mogao više sa igračem manje. Ali, oba tima su prilično ušuškana pa ovo neće previše zaboleti Blekburn.