Legija se obrukala protiv Luksemburžana, Sevilja se ispromašila na Pishuanu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.08.18. | 23:35

Španski klub pobedio Žalgiris samo sa 1:0, a trebalo je da bude mnogo više

Fudbaleri Sevilje ispromašivali su se na svom stadionu protiv Žalgirisa, pa su kraju slavili samo sa 1:0 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Imali su sijaset šansi domaći na Sančez Pishuanu, a litvanski tim morao bi da bude presrećan što je utakmica završena ovako.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Ever Banega i to lepom “kiflom” iz slobodnog udarca sa 25 metara. Golman Žalgirisa jednostavno nije imao nikakve šanse.

Varšavska Legija tone sve dublje i dublje. Posle eliminacije od Spartaka iz Trnave u kvalifikacijama za Ligu šampiona, poljski prvak doživeo je blamažu u Varšavi, jer je izgubio od luksemburškog Didelanža sa 2:1.

Definitivno najveći poljski klub “ne zna gde bije” i moraće nešto ozbiljno da se menja.

Didelanž je poveo u 24. minutu pogotkom Klemena Kuturijea, a tri minuta kasnije izjednačio je Karlitos Lopez. I kada su svi na stadionu očekivali potpuni preokret, desila se katastrofa.

Najpre je u 44. minutu direktan crveni karton zaradio Injaki Astiz, a pravi šamar bio je gol Davida Turpela u 62. minutu iz penala za konačan rezultat.

LIGA EVROPE - 3. kolo kvalifikacija (prvi mečevi)

Ufa - Progres 2:1 (1:0)
Hapoel - Atalanta 1:4 (1:2)
Spartaks - Suduva 0:1 (0:0)
Alaškert - Kluž 0:2 (0:1)
Red Bul Lajpcig - Univerzitatea 3:1 (1:0)
Šturm - AEK Larnaka 0:2 (0:0)
Dinamo Minsk - Zenit 4:0 (3:0)
Ludogorac - Zrinjski 1:0 (1:0)