"Marko Baša"

Lil slavi Marka Bašu, Liga šampiona na vidiku!

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.13. | 19:27

Nansi rasturio Evijan, direktnog konkurenta za opstanak u Ligi 1, goleada u Sošou

Marko BašaDa su ikako mogli, igrači Lila bi svakako izbegli triler završnicu u meču sa Bastijom i ranije obezbedili tri boda. Međutim, domaćin je bio na pragu senzacije. A onda, u samo pet minuta dva pogotka Doga i trijumf kojim je Liga šampiona sve bliža – 2:1.

Tokom prvog poluvremena mreže su mirovale, a gosti su bili konkrentniji. Ipak, kazna za propuštene šanse stigla je na samom startu drugog poluvremena, kada je Kazri iskoristio asistenciju Džeroma Rotena i matirao golmana gostiju.

Trener Lila Rudi Garsija je istog momenta reagovao uvođenjem Pedretija i Rua, što se na kraju isplatilo.

Istina, gosti su tek u poslednjih pet minuta postigli golove za preokret, ali valjda je tako najslađe.

Prvo je Dinje u 86. minutu anulirao prednost domaćina, da bi bivši igrač OFK Beograda. Marko Baša u poslednjoj sekundi utakmice postigao pogodak za pobedu!

Evijan Miloša Ninkovića nije se lepo proveo na gostovanju u Nansiju, pošto su poraženi rezultatom 3:1 i tako sebi zakomplikovali borbu za opstanak – 3:1.

Golove za domaćina postigli su Alu Efulu u 21. i Mukanđo u 65. i 80. minutu susreta, dok je strelac za goste bio Kalifa u 34. minutu. Miloš Ninković je odigrao svih 90 minuta.

LIGA 1 – 33. KOLO:

Marselj – Brest 1:0 (1:0)