""

Lučesku, ovo ti ništa ne valja! Zenit bacio šampionsko koplje u Permu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.03.17. | 11:24

Amkar slavio protiv tima iz Sankt Peterburga – 1:0

Gospodine Lučesku,  ovo vam ništa ne valja! Verovatno će se ovim rečima menadžement Zenita obratiti iskusnom rumunskom stručnjaku posle velikog rezultatskog podbačaja u Permu. Možda je Lučesku imao opravdanje posle ispadanja od Anderlehta, možda je mogao da pronađe alibi za remi bez golova protiv CSKA... Ali poraz od Amkara predstavlja katastrofu – 0:1.

Ima nešto u tome, tek Amkar zna sa fudbalerima Zenita. I danas je u Permu klub iz Sankt Peterburga bacio šampionsko koplje... Spartak danas ima zicer protiv Anžija, jer u slučaju trijumfa može da pobegne Zenitu na osam bodova.

Malo toga je od noge polazilo fudbalerima Zenita na gostovanju u Permu. Amkar je pozicionom igrom umrtvio ofanzivni deo ekipe gostiju, a uspeo je da stigne do vođstva u 33.minutu. Posle centaršuta sa desne strane i asistencija Anenea, težak posao nije imao Gigolaev. Rutinski je prevario Lodigina...

Zenit se preneo u nastavku. Imali su gosti i inicijativu i šanse, pogodili su i stativu... Ali nisu imali rešenje za sjajnu odbranu Alkmaru. Senegalac Konde je briljirao, pokupio je brdo lopti, sjajno se postavljao... Pokušao je Lučesku izmenama nešto više da uradi, ali nije vredelo.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović je šansu dobio u 71.minutu.