"Tragičar Federiko Marketi"

Marketi, gde ćeš keve ti? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.02.15. | 22:36

Golman Lacija skrivio penal, zaradio crveni karton i prokrčio Đenovi put do osme uzastopne pobede u Rimu

Tragičar Federiko MarketiNadali su se u Rimu da bi ova sezona mogla da bude ta, da bi Lacio posle dugo vremena mogao da se vrati u Ligu šampiona. Ali posle samo jedne pobede u poslednjih pet kola Serije A postalo je jasno da će Nebeskoplavi i naredne jeseni najbolji evropski fudbal gledati samo na TV ekranima. Na koncu 22. kola Serije A skupo ih je koštala naivna greška golmana Federika Marketija, koji je gostima iz Đemove utabao put do pobede na Olimpiku – 1:0.

Rešenost Lacijala da ostvare pobedu bila je vidljiva od prvog minuta, ali je supertalentovani Matija Perin među stativama Đenove sa nekoliko odličnih reakcija pokazao zašto ga smatraju za jednog od predvodnika novog talasa golmana kakvi po pravilu niču u Italiji. Sa druge strane, Marketi je imao košmarno veče.

Duga lopta sa polovine terena iznenadila je statičnu odbranu prestoničkog tima, M’Baje Nijang, pozajmljeni igrač Milana, izbio je sam pred 32-godišnjeg golmana, a Marketi je, umesto da ga pusti da postigne gol, već u 27. minutu skrivio prekršaj za najstrožu kazni i pritom zaradio karton i ostavio saigrače da se brane brojčano inferiorni.

Sa desetoricom u polju nemoguća misija. Đenova je – verovali ili ne – ostvarila osmu uzastopnu pobedu nad Laciom?! Rimljani su se doduše svojski potrudili da im olakšaju put. Večerašnja utakmica bila je treća uzastopna protiv Đenove koju Nebeskoplavi nisu završili na broju. Ovaj put presudio im je Dijego Peroti, ezgekutor najstrože kazne. Da je promašio verovatno bi Lacijali sami ugurali loptu u sopstvenu mrežu. Kao da imaju neku mazohističku potrebu da gube od Grifona.