"Radost Baste, Ledezme i Onazija na završetku meča"

Meč sezone u Seriji A doneo Laciju Ligu šampiona: Rimljani lavu Vezuva pretvorili u prah, Iguain promašio penal koji je San Paolo zavio u crno! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 31.05.15. | 22:53

Rimljani vodili sa 2:0, pa čuvali 2:2, ali su na kraju pogocima Onazija i Klosea osvojili sva tri boda u Napulju - 2:4

Radost Baste, Ledezme i Onazija na završetku meča

Sve greške Napolija, loša sezona Gonzala Iguaina i kopletne ekipe Rafe Beniteza, mogle su da budu zaboravljene ove večeri, ali Napolitanci ni to nisu uspeli. Borbeni, pomalo naivni, ali na kraju i zasluženo srećni Lacio na najbolji mogući način krunisao je fenomenalnu sezonu, osvojio sva tri boda na jednom od najtežih gostovanja u italijanskom fudbalu i domogao se kvalifikacija za Ligu šampiona - 2:4 (0:2).

Rimljani su odigrali prvih 45 minuta iz udžbenika taktičke igre. Praktično su uputili dva ozbiljna šuta ka golu Anduhara i na poluvremenu vodili sa ogromnih 2:0. Stefano Pioli je sjajno pročitao svaku nameru Rafe Beniteza, odlično postavio bedem ispred svog gola i sačekao svoje šanse. Prvu je na fenomenalan način iskoristio Marko Parolo, koji je u 33. minutu još jednom svima pokazao kakvu bombu ima u nogama. Kada je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena sevnula kontra Rimljana, a Kandreva duplirao vođstvo svog tima, izgledalo je da je sve gotovo, ali nije bilo tako.

Iguain je u 55. minutu nakon odličnog prodora Hosea Kaljehona konačno zatresao mrežu Marketija i najavio veliki povratak svog tima. Koliko je Parolo obradovao navijače Lacija u 33. minutu, toliko im je pola sata kasnije zagorčao život. Bespotrebno je vezista Rimljana dobio drugi žuti karton u 63. minutu i dao dodatni motiv Napolitancima da dođu do potpunog preokreta.

Iguain

Samo minut kasnije Iguain se ponovo fenomenalno snašao u šesnaestercu gostiju, zatresao mrežu i u potpunosti zapalio atmosferu na San Paolu. Napolitanicima je velike probleme zadao Gulam, koji je za samo četiri minuta dobio dva žuta kartona i poravnjao brojno stanje na terenu, ali to nije sputalo domaće igrače.

Sudija Đanluka Roki u 76. minutu činise pomalo preoštro je dosudio jedanaesterac za domaće zbog faula Lulića nad Mertensom u šesnaestercu. Iguain je samouvereno stavio loptu na kreč, ali je usledio udarac preko gola, koji je upotpunosti sledio uzavrelu atmosferu na tribinama.

Nevericu u kojoj su se našli domaći igrači posle tog promašaja igrači Lacija su lukavo iskoristili i sa dva pogotka u završnici meča, prvo preko Onazija u 85, a onda i Klosea u 92. minutu došli do velikog i zasluženog slavlja u poslednjem kolu italijanske Serije A.