Mega eksplozija u Sremskoj Mitrovici! Zadar jedva sačuvao obraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.01.17. | 20:50

Mega Leks ostvario izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak - 92:75

Ništa, ništa, ništa, pa - eksplozija!

Posle iscrpljujućih i glomaznih izazova u vidu Budućnosti, Crvene zvezde i Cedevite košarkaši Mega Leksa pronašli su adekvatnu metu i na nju obrušili sve negativne emocije prikupljene tokom poslednjih nekoliko sedmica. Zbog toga od Zadra u Sremskoj Mitrovici ni dugmići nisu ostali, a za upisivanje šeste recke u ABA ligi ove sezone bilo je dovoljno poluvreme igre s posebnim žarom - 92:75 (28:13, 25:14, 22:27, 17:21).

I ne samo što su Zadar razbili za 20 minuta, mladi učenici Dejana Milojevića ostvarili su važan trijumf u borbi za opstanak na Jadranu. Mega se ovom pobedom izjednačila upravo sa Zadrom na tabeli i zajedno imaju po šest recki. Ispod njih je samo Krka, koja od 21 čas izlazi na crtu Cedeviti u Novom Mestu.

Što se ove utakmice tiče, Mega je protivnika uništila u prepoznatljivom stilu - brzom igrom u tranziciji i pravim rešenjima u napadu, dok su izgubljeni gosti učinili dovoljno da se propisno osramote postavljenim brojkama za dve četvrtine. Svega 28 odsto šuta za dva poena (8/29), tek jedan pogodak iz šest pokušaja za tri poena, ali i čak 11 promašenih slobodnih bacanja (8/19). Nasuprot tome Mega je postavila lestvicu prilično visoko - 16/35 iz igre (10/23 za dva, 6/12 za tri), čak 27 skokova (sedam ofanzivnih), 11 asistencija i timski indeks korisnosti - 73! Zadar je za isto vreme skupio tek pet timskih indeksnih poena... Gotovo nezapamćena situacija i rezultat 53:27 na poluvremenu.

Već posle jednog dela igre trojica igrača Mege bila su sa dvocifrenim brojkama. Rade Zagorac imao je 13 poena i šest skokova, Radosav Spasojević imao je 12, a Vlatko Čančar 11 koševa. Na drugoj strani čak petorica igrača imala su negativan indeks korisnosti (!) - Krajina, Brzoja, Marinković, Barać i Ramljak. S takvim razvojem situacije drugačiji ishod nije se ni očekivao.

Sve do kraja susreta bilo je samo rutinsko odrađivanje posla za domaćina. Doduše, gosti su uspeli da sačuvaju obraz i drastično umanje zaostatak, koji je na startu trećeg kvartala iznosio čak i 31 poen (58:27). Što je propisno naljutilo trenera Milojevića, a njegov mladi tim osetio je to na sopstvenoj koži...

U sastavu Nevena Plantaka najefikasniji je bio dvojac Franke-Barać sa po 14 koševa, dok je Ivan Marinković 11 poena. U domaćem sastavu Spasojević je ubeležio 16, Zagorac je ostao na 13 poena (8/8 sa penala), dok je Alfa Kaba iskočio sa 13 koševa i 11 skokova. Na 11 poena stao je Čančar, dok je Ognjen Jaramaz imao 12 poena.