""
""

Metalac opet zasvirao u poslednjoj četvrtini, u Valjevu pala i Krka za treću pobedu zaredom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.01.15. | 21:12

Solnok srušio Igokeu u Laktašima

Metalac je došao do nove pobede u svojoj hali u Valjevu. Stradala je Krka,a rezultat je bio 69:67 (23:18, 17:19, 7:14, 22:16). Ovo je za razgoropađene domaćine bila treća pobeda zaredom.

Četvrta četvrtina je opet bila presudna u Hali sportova u ovom gradu u zapadnoj Srbiji. Kakvu košarku smo gledali u poslednjoj deonici. Krka je ušla u taj deo igre sa prednošću od četiri poena, a i njega je otvorila odlično. Sjajni Armsted je povisio na +6, a onda je počela ludnica. Prštalo je na sve strane. Jevtović, Majstorović i Malešević su ipak bili prejaki za Krkinog Amerikanca i preraspoloženog Mirka Mulalića. Rezultat se lomio sve do poslednjih sekundi, kada je Metalac posle prelepog kontranapada došao do zakucavanja, tačnije, zakucao je Jevtović. Posle toga, nije bilo više vremena za Krku, a kada je Armsted promašio težak šut za dva, sve je bilo gotovo.

Meč je malo bolje otvorila ekipa Krke, ali su posle pet minuta Jevtović i Malešević udruženim snagama sve preokrenuli, a tu prednost Metalac nije ispuštao do samog kraja poluvremena.

Međutim, treća četvrtina je opet bila umalo kobna po njih, jer su u njoj postigli samo sedam poena, a primili 14.

U poraženom timu Malkom Armsted je ubacio 20 poena, skočio šest puta i asistirao tri, Mulalić je ubacio čak četiri trojke, a imao je isto toliko skokova. U valjevskoj ekipi kao i uvek briljirao je Nikola Malešević sa 17 poena, njegov imenjak Jevtović je ubacio isto toliko, dok je Majstorović postigao svega jedan manje. U skokovima je najbolji bio Ljubičić.

U drugoj utakmici dana, Igokea je na svom terenu u Laktašima izgubila od Solnoka rezultatom 66:71 (16:11, 15:13, 18:28, 17:19). U gostujućoj ekipi najbolji su bili David Vojvoda i Lazerik Džouns sa po 17, odnosno 16 poena, dok su u poraženom timu bolji od ostalih bili Nikola Dragović i Branko Jorović sa 14, odnosno 12.