""

Milanov super ritam: Miha komanduje – Baka teroriše! Na San Siru pala sterilna Đenova! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.02.16. | 14:23

Rosoneri upisali četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva – 2:1

Pazi, sada Mihin Milan stvarno gazi! Znali su Rosoneri u ovoj sezoni nebrojano puta da prospu mleko, da za 90 minuta fudbalskog ništavila ponište sve što su dobro uradili. Tako su prošle sedmice remijem sa Udinezom prekinuli seriju od tri trijumfa i propustili priliku da se primaknu ekipama pri vrhu.

Takav luksuz Mihajlovićev tim nije ponovio. Na San Siru je danas savladana Đenova – 2:1 I to gotovo rutinski. Kao retko kad ove sezone Rosoneri nisu navijačima prijuštili stresne trenutke. Bili su dominantan tim koji zna šta hoće, koji dominira i koji se, na posletku, gradskom rivalu primakao na samo dva boda.

Trećim golomu poslednja četiri meča Karlos Baka je u petom minutu povukao domaćina ka pobedi. Bila je to akcija u kojoj je gostujuća odbrana bila prilično naivna. Čekali su ofsajd, a dočekali centaršut De Šilja. Usledila je klasna reakcija Karlosa Bake- 1:0.

Nekadašnji vezista Crvene zvezde Darko Lazović dobio je šansu od 65.minuta. Međutim, učenici Đanpjera Gasperinija bili su prilično sterilni. Đenova bi sa ovakvom igrom uskoro mogla da postane pravi davljenik, pošto su u prethodnih pet mečeva postigli samo jedan gol. Naravno, nisu stigli do pobede.

Milan je rutinski odrađivao posao. A prednost je udvostručio Honda u 64.minutu preciznim udarcem sa 18 metara. Mogli su domaćini da podebljaju pobedu, ali bili su suviše nonšalantni u završnici. Đenova je postigla utešni gol u sudijskoj nadoknadi. Slaba uteha.