""
""

Mitrova glava došla glave Beverenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.12.13. | 19:58

Srpski napadač još jednom najavio pobedu Anderlehta (2:0), Milivojević sedeo na klupi

Još jedan gol Aleksandra Mitrovića – još jedna pobeda Anderlehta. Srpski reprezentativac je i u drugom uzastopnom ligaškom susretu na stadionu Konstant van den Štok vodio belgijskog šampiona do tri boda, pošto je njegovim pogotkom ekipa Džona van der Broma slomila otpor Beverena (2:0), zabeležila treću uzastopnu ''trojku'' kod kuće i bar do nedelje veče preskočila Genk na četvrtoj poziciji Pro Lige

Gosti su odolevali do 33. minuta, a onda je Žile centrirao sa leve strane, a bivši napadač Partizana na prepoznatljiv način zahvatio loptu glavom i matirao Kusemansa. Bio je to Mitrovićev osmi gol na 11 susreta u prvenstvu, što je sasvim zadovoljavajući učinak i debitantskoj sezoni, ma šta o njemu govorili u Belgiji.

Pogodak napadača letos plaćenog pet miliona evra omogućio je Anderlehtu mirniju igru i strpljivu izgradnju akcija za drugi gol, koji je i stigao sredinom drugog poluvremena, kad je Ronald Vargas iskoristio pas Embembe i obezbedio pobedu.

Luka Milivojević je ceo meč presedeo na klupi Anderlehta, dok su u gostijućem sastavu sve vreme na terenu bili srpski internacionalci Miloš Marić i Dalibor Veselinović (zaradio žuti karton), a bivšeg napadača Vojvodine, Abubakara Oumarua nije ni bilo u kombinaciji za tim.