Monako do vrha lako: Bastija samlevena za 13 minuta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.12.16. | 21:59

Kneževi slavili sa 5:0 i prestigli vodeću Nicu na čelu Lige 1, dva gola Falkaa

Falkao

Utakmica u Mecu nije završena, ali je u Monaku ponovo viđena prava revija pogodaka. Kneževi su demolirali Bastiju na stadionu Luj drugi (5:0), a zahvaljujući osvojenim bodovima preskočili su Pari Sen Žermen na drugom mestu i izjednačili se sa vodećom Nicom po broju osvojenih bodova, ali znatno boljom gol-razlikom.

Prvi pogodak na utakmici postigla je mlada 17-godišnja senzacija Killijan Mbape, koji je na trećoj prvenstvenoj utakmici postigao i treći gol. Ipak, meč je obeležio dvostruki strelac Radamel Falkao, koji je stigao do brojke od sedam golova u ovoj sezoni. Iako su primili pet golova, gosti su se sasvim solidno držali na ovoj utakmici, pošto je sve do 66. minuta na semaforu stajao rezultat 1:0. Međuti, usledilo je kobnih 13 minuta i četiri gola u mreži Žana Leke.

Bordo je propustio priliku da se probije do četvrtog mesta na tabeli, ali je poražen na svom terenu od Lila (0:1). Tamo je otišao Gengan, koji je na svom terenu srušio Nant (2:0), dok je najviše golova palo u Anžeu, gde je poslednjeplasirani Lorijan osvojio vredan bod (2:0).