"Klose"

Na Olimpiku iz dvojke u keca: Parolo i Klose uništili Milan, nezgodna povreda Đorđevića (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.01.15. | 22:42

Lacio u drugom poluvremenu zaigrao kao u transu...

KloseBez starca nema udarca! Marko Parolo sa dva gola i Miroslav Klose sa golom i asistencijom režirali su veliki preokret na Olimpiku, gde je Lacio pobedio Milan sa 3:1 (0:1). Slavlje Rimljana nad velikim rivalom propustio je jedino Filip Đorđević, koji je u finišu meča doživeo povredu skočnog zgloba desne noge, tako da je pitanje kada će moći ponovo na teren.

Derbi 20. kola Serije A bolje su otvorili izabranici Pipa InzagijaMenez je već u 4. minutu, uz pomoć velike greške Dušana Baste, utišao domaće navijače i tada se činilo da će i Milan, posle Napolija, odneti bodove iz Rima. Međutim, u nastavku meča kao da je na teren izašao neki drugi tim. Kandreva i drugovi zaigrali su kao u transu, a posebno motivisani bili su iskusni Klose i Parolo. Odmah napočetku drugog poluvremena Nemac je namestio gol Italijanu, potom je u 51. minutu doneo preokret, a onda je 29-godišnji Parolo drugim golom stavio tačku na meč.

Tom prilikom, kako je izgledalo, gadno se povredio Đorđević. Srpski repezentativac, koji je ušao u poslednjijh 15 minuta, proklizao je u pokušaju da uputi šut, nezgodno izvrnuo skočni zglob desne noge i potom uz jauk pao na zemlju. Njegovo grčenje i mahanje gotovo istog trenutka prekinulo je radost Parola i saigrača.

U finišu meča nije moglo bez varnica. Ko drugi nego Mekses. Poznat po ratobornom ponašanju Francuz je morao na prevremeno tuširanje zbog nasrtaja na Maurija

Lacio se vratio na pobedničku stazu, barem na 24 sata nalaziće se na trećoj poziciji, dok Milan šest mečeva uzastopno ne zna za radost...