""
""

Nepobedivi Lacio pregazio Kataniju na putu do polufinala Kupa Italije (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 08.01.13. | 23:11

Rimljani deklasirali Sicilijance sa 3:0 u četvrtfinalu i postali prvi polufinalista italijanskog kupa

Lacio je u velikom stilu obezbedio plasman u polufinale Kupa Italije. Sjajni Rimljani koji već 12 vezanih mečeva ne znaju za poraz su i večeras u četvrftinalu nacionalnog kupa demonstrirali dobru formu pregazivši Kataniju sa 3:0.

Gotovo rutinski, nebesko-plavi su deklasirali Sicilijance. Na prvi gol se čekalo do 30. minuta akada je rumunski defanzivac Stefan Radu iskoristio nabacivanje Lorika Cane iz kornera i glavom doveo rimski klub u vodstvo.

U nastavku su glavnu ulogu imali brazilski vezista Ernanes i napadač Serđo Flokari. Italijanski napadač je najpre u 61. minutu,  a potom i u nadoknadi vremeno odlično proigrao brazilskog vezistu koji je u oba navrata smestio loptu u mrežu.

U sredu će u Torinu o drugom polufinalisti odlučivati Juventus i Milan, a sledeće nedelje će svoje četvrtfinalne bitke voditi Inter protiv Bolonje i Fiorentina protiv Rome.