""
""

Nezaustavljivi Eibar juri ka Evropi!

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.16. | 20:55

Do trenutka odluke čekalo se sve do 16. minuta pre kraja, kada je Borha Baston iskoristio udarac iz najstrože kazne, posle neshvatljivog faula Havija Lopeza nad Inuijem - 2:1

Eibar prosto deluje nezaustavljivo, a takva igra i odlični rezultati možda bi mogli da iznedre i plasman u Ligu Evrope naredne sezone. Ekipa Hosea Luisa Mendilibara ostvarila je i treći uzastopni trijumf u Primeri, a ovoga puta na stadionionu Munisipal de Iprua pao je Espanjol, čime se tim srpskog internacionalca Aleksandra Pantića probio na visoku šestu poziciju španske Primere - 2:1 (1:1).

Meč u Eibaru dugo je bio na klackalici, domaćin je poveo još u 15. minutu golom Inuija, ali je Đoan Đordan samo sedam minuta kasnije bilo 1:1. Do trenutka odluke čekalo se sve do 16. minuta pre kraja, kada je Borha Baston iskoristio udarac iz najstrože kazne, posle neshvatljivog faula Havija Lopeza nad Inuijem.

Za raliku od Eibara, u Las Palmasu nije bilo pobednika. Domaćin je poveo golom Tane u 51. minutu, dok je bod ekipi Havija Garsije doneo Roke Santa Kruz, posle asistencije Dujea Čopa.

Malaga je u nekoliko navrata u finišu utakmice mogla možda i do četvrte uzastopne pobede, ali je ipak ostalo zasluženih 1:1.