""

Nigerija je baš moćna! Boaći na klupi, Gana uzela samo bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.09.17. | 22:37

Zelenortska Ostrva iznenadila Južnu Afriku

Pazi, Nigerija gazi! Superorlovi su večeras kao domaćini u jednom od najvećih afričkih derbija preslišali Kamerun sa 4:0 u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sledeće godine.

Moćno je delovala Nigerija, potpuno je opravdala ulogu favorita i zadržala maksimalan učinak u kvalifikacijama.

Po dva gola u oba poluvremena bila su više nego dovoljna za pobedničku žurku na stadionu Gudsvil Akpabio u gradu Uio.

Odion Igalo je u 29. minutu doveo Nigeriju u vođstvo, a duplirao ga je Džon Obi Mikel tri minuta pre kraja prvog poluvremena. Viktor Mozes je u 55 minut bio strelac trećeg gola, a konačan rezultat postavio je Keleči Iheanačo u 76. minutu.

Selekcija Gane razočarala je navijače odigravši na svom terenu mršavih 1:1 protiv Konga. I to je domaćin jurio rezultat, pa je tek u 85. minutu Tomas Parti postigao gol za remi. Prethodno je Tijevi Bifuma u 18. minutu. Napadač Crvene zvezde Ričmond Boaći presedeo je celu utakmicu na klupi za rezervne igrače Gane.

Veliko iznenađenje napravila je reprezentacija Zelenortskih Ostrva koja je na svom stadionu u Praji pobedila Južnu Afriku sa 2:1 posle preokreta.

Tokelo Ranti je u 14. minutu doveo goste u vođstvo, ali je Nunor Roča sa dva gola za pet minuta, u 33. i 38, doneo preokret. Sve je definitivno bilo gotovo kada je Erik Matoho zaradio crveni karton.

Gana - Kongo 1:1 (0:1)