"Radost gostiju iz Marselja "

Nije Lion onaj stari, Verkutre častio Marselj (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 15.12.13. | 23:13

Gosti odneli bod sa Žerlana uprkos zaostatku od 0:2, Lil preti skorojevićima iz Pariza i Monaka (VIDEO)

Radost gostiju iz Marselja Kako sada daleko deluju onih sedam uzastopnih titula prvaka Francuske i vremena kada su Žuninjo Permabukano, Karim Benzema i kompanija žarili i palili Evropom. Nije Lion više isti tim, a derbi sa imenjacima iz marsejskog Olimpika još jednom je ogolio surovu istinu. Imao je domaći tim sve u svojim rukama, vodio sa 2:0, ali su gosti sa juga Francuske odneli bod - 2:2 (2:1) u 18. kolu Lige 1.

Marselj, doduše, nije uspeo da prekine niz od čak šest prvenstvenih gostovanja na Žerlanu bez pobede. Uostalom, samo ih je tri izvojevao u poslednja 22 susreta u Lionu. Ali, s obzirom na to kako se meč razvijao, tim sa Velodroma može da bude sasvim zadovoljan ostvarenim. Jer, delovalo je da im preti katastrofa.

Aleksandr Lakazet je, naime, već u 17. minutu načeo mrežu Stiva Mandande, da bi u 44. minutu pogodio i Bafetimbi Gomis, koji ima pik na Olimpik iz Marselja.

Naime, baš je Olimpiku Gomis spakovao osam golova u Ligi 1 – više nego bilo kom drugom rivalu iz Francuske. Međutim, ovaj put to nije bilo dovoljno, s obzirom da su domaći prerano počeli sa slavljem što im se žestoko obilo o glavu.

Već u sudijskoj nadoknadi Andre-Pjer Žinak je snažno tukao sa velike razdaljine, a Remi Verkutr  loše procenio loptu, slabo reagovao i dozvolio protivniku da se vrati u meč. Ukazanu šansu gosti su oberučke prihvatili, a ponovo su pomoć imali u jedinici Liona, pošto se Verkutr nije proslavio ni kada je u 79. minutu 20-godišnji Florijan Tovin u 79. minutu tukao iz slobodnog udaraca, a lopta zakačila jednog igrača domaćeg tima i prevarila nesigurnog golmana.

Lion je tek 10. na tabeli, sa čak 19 bodova manje od vodećeg Pari Sen Žermena, koji je, doduše, daleko i od Marselja s obzirom da je tim sa Velodroma na koti 28.

Mnogo bolje stoji Lil, koji je u senci derbija savladao Bastiju sa 2:1 i pokazao da sigurno treće mesto na tabeli nije slučajnost.

Junak meča bio je dvostruki strelac Salomon Kalu, koji se golgeterski bilans uvećao na pet golova, iako ove jeseni nije tako ubitačan kao proletos. Naime, reprezentativac Obale Slonovače je u kalendarskoj 2013. godini postigao 17 golova, ali čak 12 proletos. Četiri puta je pogodio dva puta na istom meču, jednom više to je učinio samo Zlatan Ibrahimović.

Bilo kako, Lil sada ima 39 bodova, dva manje od Monaka i četiri zaostatka za PSŽ-om. Novopečeni bogataši

LIGA 1 – 18. KOLO:

Bordo – Valensijan 2:1 (0:0)