"Pedreti"
"Pedreti"

Očoa začarao mrežu, novi remi Svetaca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.13. | 22:52

U dva navrata PSŽ je uspeo da savlada golmana Ajačija, ali se uvek isprečila prečka...

PedretiNi silan novac, ni vrhunski igrači, ni domaći teren ne pomaže PSŽ da ostvari prvi trijumf u novoj sezoni Lige 1. Sveci su, posle remija sa Monpeljeom (1:1), pokazali da ne mogu da izađu na kraj ni sa Ajačijem, gde su na Parku prinčeva zahvaljujući golu Edinsona Kavanija u 86. minutu stigli samo do boda  – 1:1.

Pedreti je šokirao domaće navijače evrogolom već u 9. minutu, a onda je trener gostiju Fabricio Ravaneli zapovedio da se parkira autobus ispred gola Očoe. Pokušavali su u dva navrata Ibrahimović, Kavani, čak i štoper Aleks, ali Očoa je jednostavno začarao mrežu. Skoro ceo meč igrale su se viktorije ispred gola Ajačija, najbliži pogotku bio je Tijago Mota, ali je prečka opet bila saveznik gostiju. Činilo se da ni četiri napadača na terenu neće pomoći Svecima da spasu čast, međutim, Kavani je konačno uspeo četiri minuta pre kraja meča da probije bunker. U sudijskoj nadoknadi vremena Ibrahimović, Laveci i Verati su imali zicere, ali je blistao Očoa. Kada je konačno golmana Ajačija savladao Tijago Silva, opet se isprečila prečka.

Statistički podatak vredan pažnje: PSŽ je imao 39 udaraca na gol Ajačija naspram jednog gostiju, a konačan ishod je glasio 1:1.

LIGA 1 – 2. kolo

Sošo – Lion 1:3 (1:2)