"Viktor Oladipo"

Oladipov rekord karijere - 47! Kakve završnice Batlera i Holideja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.12.17. | 08:50

Nikola Jokić i Nemanja Bjelica i dalje van parketa

Viktor OladipoVeče za pamćenje. Viktor Oladipo je ponovo zadivio publiku u Indijani. Momak koji je u ovom gradu studirao tri godine još jednom je digao na noge publiku u „Bankers lajf Fildhausu“, maltene sam je pobedio Denver u najinteresantnijem meču NBA lige u noći između nedelje i ponedeljka - 126:116.

Doduše, tek posle produžetka, u kome je domaćin bio surov, slavivši 14:2.

Oladipo je ubacio čak 47 poena što mu je rekord karijere. Iz igre je šutirao 15 od 28, sa linije penala 11 od 13, ubacio je šest od 12 trojki, uhvatio sedam lopti, dve ukrao, podelio šest asistencija, tu je i jedna „banana“, s razlogom se pozicionirao kao dominantna figura meča u kome je Indijana na dva i po minuta pre kraja gubila čak osam razlike (106:114). A onda je krenula furiozna završnica. Čed Jang je pet sekundi pre kraja izjednačio rezultat, da bi na krilima tog pogotka domaćin odirao sjajnu odbranu u produžetku i upisao četvrtu uzastopnu pobedu. Dovoljnu za proboj na peto mesto tabele istočne konferencije.

Iako se očekivalo da na ovom susretu posle duže pauze zaigra Nikola Jokić, srpski centar ponovo nije bio u sastavu Denvera.

Nije igrao ni bivši reprezentativac Nemanja Bjelica. Propustio je već deveti uzastopni meč za Minesotu, koja je kod kuće savladala ove sezone očajni Dalas (97:92). Najefikasniji je bio Karl Entoni Tauns sa 28 poena i 12 skokova, mada je ključnu rolu odigrao Džimi Batler, od 22 poena čak deset je dao u poslednjoj četvrtini kad se lomio rezultat.

Nešto slično Taunsu izveo je Džru Holidej u Nju Orelansu. Čak je bio i bolji. Samo u završnih 12 minuta spakovao je 19 od ukupno 34 poena i pogurao Pelikanse do trijumfa nad Filadelfijom, iako je domaćin u jednom trenutku bio na „minus osam“ - 131:124. Standardno dobri u pobedničkom timu bili su Entoni Dejvis (29) i Demarkus Kazins (23), a Radžon Rondo se vratio na paret posle jedne utakmice pauze i odmah upisao dabl-dabl učinak (13 poena, 18 asistencija).

Za kraj, valja pomenuti da je najbolji letonski košarkaš Kristaps Porzingis ubacio 30 poena za Njujork, koji je u „Medison Skver Gardenu“ savladao Atlantu.