Ovo je za film: Optužen da je primio mito od Porta, pa dobio crveni protiv Zmajeva - a onda je Marega u 89. stavio ruku na pehar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.04.18. | 21:08

Golman Amir Abedzadej iz Irana četiri minuta pre kraja prvog poluvremena ostavio saigrače na cedilu. Maritimo u završnici meča ostao i sa devetoricom na terenu

oš samo malo i titula prvaka Portugalije vratiće se u Porto na stadion Dragao. Fudbaleri Porta savladali su u gostima nezgodni Maritimo sa 1:0 i dva kola pre kraja imaju čak pet bodova više od drugoplasirane Benfike.

Ni večeras nije moglo bez drame, koja tokom cele sezone prati Zmajeve trenera Serža Konseisaa. Naime, do pobede su došli tek golom minuta pre kraja utakmice.

Strelac tog pogotka bio je napadač iz Malija Musa Marega, igrač za kojeg, kakve li ironije, Porto i dalje duguje baš Maritimu nekih 3.800.000 evra. A na Dragao je došao još u januaru 2016. godine.

Da sve bude dramatičnije, Porto je večeras imao igrača više još od 41. minuta kada je crveni karton zaradio Amir Abedzadej. A radi se o igraču za kojeg su mediji pisali da je Porto pokušao da ga podmiti.

A u finišu prvog poluvremena je na samoj ivici kaznenog prostora pokosio protivničkog igrača i sudija mu je zasluženo pokazao put u svlačionicu.

I krenuli su gosti svim silama unapred u drugom poluvremenu. Nadirali su i nadirali, ali rezultata nije bilo…

A onda je u 89. minutu Aleks Teles izveo kornera, a Marega je bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu za veliku radost gostiju. Ispostaviće se, za prvu pobedu Porta na gostovanju Maritimu posle šest mečeva.

Domaćin je utakmicu završio sa devetoricom fudbalera na terenu, pošto je u četvrtom minutu nadoknade isključen i Ruben.

PORTUGAL 1 - 32. KOLO

Gimarais - Moreirense 1:0 (0:0)